دانلود اسهال در کودکان

پنج‌شنبه 13 اردیبهشت 1397 ساعت 09:09
به محض شروع اسهال مایعات بیش تری به کودک بدهید – این مایعات می تواند شیرمادر – دوغ – لعاب برنج – سرم خوراکی (او – آر – اس) ، آب ، چای کم رنگ باشد و هم چنین هویج، موز، سیب زمینی و سایر غلات مفید است از دادن آبمیوه – نخود سبز گلابی – هلو – آلو – زردآلو خودداری کنید
دسته بندی علوم پزشکی
فرمت فایل doc
حجم فایل 13 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 8
اسهال در کودکان

فروشنده فایل

کد کاربری 7169

آیا می دانید؟

اسهال دومین علت مرگ و میر کودکان در جهان است و از هر 200 کودکی که اسهال
می شود یک نفر می میرد و علل مرگ و میر 4/1 اطفال زیر5 سال در دنیا اسهال است مهمترین علت مرگ و میر کودکان اسهالی از دست رفتن آب و املاح است و هم چنین از دیگر علل می تواند مصرف آنتی بیوتیک، مسموم، تنش عاطفی یا هیجان - خستگی زیاد – مصرف نابجا مهمل- عفونت ها – بیماری های مری - حساسیت غذایی – سوء جذب، سوء تغذیه، آب آلوده حیوانات اهلی باشد. (در این زمینه به چند توصیه توجه فرمائید.)

به محض شروع اسهال مایعات بیش تری به کودک بدهید – این مایعات می تواند شیرمادر – دوغ – لعاب برنج – سرم خوراکی (او – آر – اس) ، آب ، چای کم رنگ باشد و هم چنین هویج، موز، سیب زمینی و سایر غلات مفید است. از دادن آبمیوه – نخود سبز- گلابی – هلو – آلو – زردآلو خودداری کنید.

اگر کودک با شیر مادر تغذیه می شود کودک را با شیر مادر به دفعات بیش تری تغذیه کنید. مهم ترین و حیاتی ترین اقدام جایگزین کردن آب و املاح از دست رفته از طریق مایع درمانی خوراکی است (یک بسته پودر (او-آر-اس) را در 4 لیوان آب جوشیده سرد شده حل کنید و به کودک قبل اسهال بخورانید در هنگام اسهال از غذای کمکی (که بهترین سن شروع غذای کمکی 4 تا 6 ماهگی است) در هنگام اسهال از غذای کمکی مناسب مثل فرنی – حریره بادام و سوپی است که با حبوبات و غلات و سبزیجات پخته شده و حاوی کمی کره یاروغن می باشد استفاده کنید. در زمان اسهال غذاها باید خوب پخته نرم و قابل هضم بوده و به دفعات(6 بار در روز) به کودک داده شود. ( با مشاهده حالات زیر کودک را به نزدیک ترین مرکز بهداشت درمانی یا خانه بهداشت و یانهایتاً به متخصص کودکان برده شود.)

1.احساس تشنگی زیاد

2.استفراغ مکرر

3.دفع مدفوع کلر – آبی داشته باشد

4.اسهال همراه با تب

5.کودک به مدت 3 روز (72 ساعت) بهتر نشده باشد

6.و هم چنین اگر نوزاد شیر شیر نخورد

7.علائم کم آبی (؟؟؟؟ فرورفتگی ؟؟؟؟ گریه بدون اشک – نقاط فرورفته روی پوست – بی حالی – 8 ساعت ادرار نکردن

8.اگر سن نوزاد کم تر از 3 ماه است و دچار اسهال شده است

9.


 در صورت وجود مشکل در روند خرید و دانلود هر کدام از فایل ها ی سایت با از طریق پیامک یا تماس شماره 09214087336 در ارتباط باشید

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.